رصد مهمترین اخبار شبکه های اجتماعی اصفهان (9 آبان)

الف: اخبار ملی در فضای مجازی استان اصفهان:
*** توصیه های رئیس جمهوری به استاندار جدید اصفهان از مهمترین اخبار مورد توجه شبکه های اجتماعی اصفهان بود. رئیس جمهوری خطاب به مهر علیزاده استاندار جدید اصفهان گفته است: استاندار جدید اصفهان با تجربیات خوب و متنوع عضوی سیاسی، اجرایی و با سوابق ارزنده است که او را بر ارتباط بسیار صمیمی با شخصیت بسیار ارزشمند آیت­‌الله مظاهری که همواره کمک نظام و دولت و خیرخواه آن بوده، توصیه می کنم.
*** اظهارات علی لاریجانی درباره لغو عضویت سپنتا نیکنام عضو شورای شهر یزد نیز دیگر خبر سراسری مورد توجه بود. رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکری در مورد لغو عضویت سپنتا نیکنام عضو شورای شهر یزد در صحن علنی مجلس، گفت: در بحث اخیر برداشت من با شورای نگهبان در مورد مساله عضویت اقلیت‌ها در شورای اسلامی یکسان نیست اما بحث مجلس و شورای نگهبان فارغ از فضای رسانه ای ایجاد شده است در جریان است و باید بتوانیم در این مورد به جمع بندی برسیم. وی ادامه داد: اگر شورای نگهبان بخواهد تفسیر تازه ای از قانون ارائه دهد باید برای آن تفسیر هم تصویب مجلس را داشته باشد و این طور نیست که شورای نگهبان بتواند فارغ از تصمیم مجلس هر زمانی که تصمیم گرفت به این نتیجه برسد که یکی از قوانین تصویب شده توسط مجلس در گذشته خلاف اسلام بوده است برای چنین تصمیمی روند و فرصت قانونی وجود دارد.
*** درگذشت پدر سردار سلیمانی نیز از اخبار مورد توجه بود. محمد سلیمانی پدر سردار سرلشگر قاسمی سلیمانی فرمانده سپاه قدس روز سه شنبه در95 سالگی بر اثر کهولت سن دار فانی را وداع گفت.
*** فرار یکی از متهمان پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان با ۵۰۰ میلیارد بدهی نیز دیگر خبر مورد توجه بود. به گفته برخی منابع خبری، آقای ‘م’ یکی از متهمان اصلی پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان با مبلغ 500 میلیارد تومان بدهی از کشور خارج شده و از طریق وکیلش با وی ارتباط گرفتند و تلاشها برای بازگرداندن وی ادامه دارد.

ب: اخبار محلی در فضای مجازی استان اصفهان:
*** ادامه واکنش ها به انتصاب استاندار جدید اصفهان از جمله اخبار محلی مورد توجه شبکه های اجتماعی اصفهان بود. محسن مهرعلیزاده در جلسه روز یکشنبه هیات دولت به عنوان استاندار اصفهان انتخاب شد. مهر علیزاده متولد مراغه در استان آذربایجان شرقی است و از جمله سوابق وی می توان به معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان وقت تربیت بدنی کشور و استاندار اسبق خراسان اشاره کرد. انتصاب مهر علیزاده به استانداری اصفهان واکنش های بسیاری را در شبکه های اجتماعی بهمراه داشته و اظهارنظرهای متعددی از سوی شخصیت های سیاسی و نمایندگان منتشر شده است. در حالیکه عده ای به غیر بومی بودن استاندار جدید اشاره می کنند، برخی نیز کارنامه مهر علیزاده در گذشته را موفق ارزیابی و از انتصاب وی، استقبال کرده اند.
*** تداوم آلودگی هوای کلانشهر اصفهان نیز از اخبار مورد توجه بود. برخی منابع خبری عنوان کرده اند که هوای کلانشهر اصفهان از سه شنبه دوم آبان تا دوشنبه هشتم آبان بطور مداوم در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.
*** پیدا شدن یک دستکش در کباب نیز از اخبار مورد توجه بود. برخی منابع خبری بر اساس یک عکس منتشر شده ادعا کرده اند که در غذای دانشجویی یکی از دانشکده های اصفهان، یک دستکش در کباب مشاهده شده است. هیچ منبع مورد تاییدی برای این خبر ذکر نشده است.
گ/3011 / 6022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *