ماشین چاپ دیجیتال تک رنگ کانن

ماشین چاپ دیجیتال تک رنگ کانن

Canon Monochrome Digital Printing Machine

شرکت کانن به تازگی یک ماشین جدید تک رنگ دیجیتال با قابلیت چاپ پشت و رو به بازار عرضه کرده است. نام ماشین جدید که پسوند Titanرا یدک می کشد در حقیقت مدل بهینه ماشین Oce Varioprint 6000 است. سرعت و میزان تولید این ماشین بسیار بالاست . این ماشین برای اولین بار در کارخانه خودروسازی پورشه در شهر لایپزیک آلمان به نمایش درآمد.

و این بارلو مدیر واحد گرافیک و ارتباطات کانن Canon در انگلیس می گوید: بازار ماشین آلات چاپ تونری در دنیا رو به کاهش است. برخی از کارهایی که توسط این ماشین آلات انجام می شداکنون توسط سیستم های جوهر افشان انجام می شود. برخی نیز توسط ماشین های دیجیتال رنگی و برخی نیز در قالب اسناد دیجیتالی غیر چاپی عرضه می شود. با این حال هنوز بازار خوبی برای ماشین های تک رنگ چاپ دیجیتال تونر وجود دارد. بر اساس برخی ارزیابی ها سالانه ۳۵۰ میلیارد صفحه در اروپا و آمریکا توسط این ماشین آلات چاپ می شود. با وجود کاهش بازار این ماشین آلات با تولید بالا هنوز برای برخی از کاربردها از جمله کتاب ، صنایع دارویی و اسناد تراکنشی تبلیغاتی تقاضای خوب و رو به افزایش برای ماشین آلات دیجیتال تک رنگ وجود دارد. این ماشین آلات می توانند برخی از کارهایی که توسط سیستم افست به ویژه روی ورق های نازک چاپ می شد انجام دهند. از جمله می توان به دفترچه های راهنمای محصولات ، دستورالعمل های موجود در بسته بندی محصولات و مواد دارویی اشاره کرد.

قلب تپنده سیستم Titan تکنولوژی جمینی (Gemini) اوسه است. این سیستم یک موتور چاپ منحصر به فرد است که از دو سیستم ظهور تصویر در هر دو طرف ورق به طور همزمان استفاده می کند. این سیستم مشابه فرآیند چاپ لاستیک به لاستیک در افست رول است.

علاوه بر تونرهای استاندارد از تونرهای MICR که کاربرد چاپ امنیتی دارند نیز در این دستگاه اساتفاده می شود. تونر دیگری از جنس موم را نیز می توان در این دستگاه استفاده کرد. این نوع تونر از انتقال لکه های چاپی در دستگاه های لایه گذاری و تکمیلی دیگر جلوگیری می کند. برای پاسخگویی به نیاز روز افزون به استفاده ورق های نازک که باعث کاهش هزینه پست می شود دستگاه قادر است روی ورق های ۴۵ گرمی نیز چاپ کند. برای چاپ کتاب امکان اضافه کردن یک یونیت تغذیه کاغذهای Flex امکان پذیر است. این یونیت می تواند با کاغذ در ابعاد ۵۰۰×۳۵۰ میلیمتر به عنوان کاغذ استاندارد کار کند. استفاده از کاغذ بزرگتر امکان تولید کتاب به صورت کاملا اقتصادی با کمترین هزینه باطله را امکان پذیر می کند. دستگاه از سیستم نرم افزار Prisma Synnc که قادر است برای عملیات چاپ یک کار برنامه ریزی کند، بهره می برد.

شرکت کانن به تازگی یک ماشین جدید تک رنگ دیجیتال با قابلیت چاپ پشت و رو به بازار عرضه کرده است. نام ماشین جدید که پسوند Titanرا یدک می کشد در حقیقت مدل بهینه ماشین Oce Varioprint 6000 است. سرعت و میزان تولید این ماشین بسیار بالاست . این ماشین برای اولین بار در کارخانه خودروسازی پورشه در شهر لایپزیک آلمان به نمایش درآمد.

و این بارلو مدیر واحد گرافیک و ارتباطات کانن در انگلیس می گوید: بازار ماشین آلات چاپ تونری در دنیا رو به کاهش است. برخی از کارهایی که توسط این ماشین آلات انجام می شد اکنون توسط سیستم های جوهر افشان انجام می شود. برخی نیز توسط ماشین های دیجیتال رنگی و برخی نیز در قالب اسناد دیجیتالی غیر چاپی عرضه می شود. با این حال هنوز بازار خوبی برای ماشین های تک رنگ چاپ دیجیتال تونر وجود دارد. بر اساس برخی ارزیابی ها سالانه ۳۵۰ میلیارد صفحه در اروپا و آمریکا توسط این ماشین آلات چاپ می شود. با وجود کاهش بازار این ماشین آلات با تولید بالا هنوز برای برخی از کاربردها از جمله کتاب ، صنایع دارویی و اسناد تراکنشی تبلیغاتی تقاضای خوب و رو به افزایش برای ماشین آلات دیجیتال تک رنگ وجود دارد. این ماشین آلات می توانند برخی از کارهایی که توسط سیستم افست به ویژه روی ورق های نازک چاپ می شد انجام دهند. از جمله می توان به دفترچه های راهنمای محصولات ، دستورالعمل های موجود در بسته بندی محصولات و مواد دارویی اشاره کرد.

قلب تپنده سیستم Titan تکنولوژی جمینی (Gemini) اوسه است. این سیستم یک موتور چاپ منحصر به فرد است که از دو سیستم ظهور تصویر در هر دو طرف ورق به طور همزمان استفاده می کند. این سیستم مشابه فرآیند چاپ لاستیک به لاستیک در افست رول است.

علاوه بر تونرهای استاندارد از تونرهای MICR که کاربرد چاپ امنیتی دارند نیز در این دستگاه استفاده می شود. تونر دیگری از جنس موم را نیز می توان در این دستگاه استفاده کرد. این نوع تونر از انتقال لکه های چاپی در دستگاه های لایه گذاری و تکمیلی دیگر جلوگیری می کند. برای پاسخگویی به نیاز روز افزون به استفاده ورق های نازک که باعث کاهش هزینه پست می شود دستگاه قادر است روی ورق های ۴۵ گرمی نیز چاپ کند. برای چاپ کتاب امکان اضافه کردن یک یونیت تغذیه کاغذهای Flex امکان پذیر است. این یونیت می تواند با کاغذ در ابعاد ۵۰۰×۳۵۰ میلیمتر به عنوان کاغذ استاندارد کار کند. استفاده از کاغذ بزرگتر امکان تولید کتاب به صورت کاملا اقتصادی با کمترین هزینه باطله را امکان پذیر می کند. دستگاه از سیستم نرم افزار Prisma Synnc که قادر است برای عملیات چاپ یک کار برنامه ریزی کند، بهره می برد. این سیستم به اپراتور این امکان را می دهد برای چاپ یک کار بر نامه ریزی کرده و برای ۸ ساعت کار بدون وقفه دستگاه را تنظیم کند. عملیات ترتیب کاغذها بر اساس نوع کاغذ و ابعاد کار توسط این سیستم انجام شده و از این طریق زمان تعویض کار به حداقل می رسد. دستگاه در چهار مدل با سرعت های ۱۸۲، ۲۲۱،۲۷۲، و ۳۲۸ کاغذ A4 در دقیقه عرضه می شود. چهار مدل تایتان شامل ۶۱۸۰، ۶۲۲۵، ۶۲۷۰ و ۶۳۳۰ می شود. از آنجایی که سیستم تصویر سازی در هر چهار مدل یکسان است کاربران این امکان را دارند تا ماشین هایی با سرعت کمتر را خریده و سپس مجوز موقت نرم افزاری (Temporary Licenses) برای استقاده از سرعت های بالای ماشین را خریداری کنند و ماشین را با سرعت بالاتر مورد استفاده قرار دهند.

بارلو می گوید برای شرکت هایی که معمولا در فصلی از سال با اوج کار چاپی مواجه می شوند این آپشن بسیار پرطرفدار است. ناشران کتاب از جمله این شرکت ها هستند . این آپشن به کاربران امکان می دهد تا تنها هنگامی که نیاز دارند از سرعت های بالاتر استفاده کرده و به همان اندازه پول بدهند و به خاطر ظرفیتی که مورد نیازشان نیست هزینه نکنند. بیشترین ظرفیتی که مورد نیازشان نیست هزینه نکنند. بیشترین ظرفیت چاپ این ماشین ها ۱۰ میلیون صفحه A4 در ماه است. تکنولوژی جمینی که می تواند در یک بار عبور ورق از یونیت هر دو طرف آن را چاپ کرده ریجستر چاپ را با دقت ۳/۰+_ میلی متر تنظیم کند. ماشین از اتوماسیون بالا چه برای آماده سازی و تنظیم و چه برای کل عملیات چاپ برخوردار است. همین عمر باعث شده تا ماشین بر اپراتور نیاز چندانی نداشته باشد. آلیسون دیویس متخصص تولیدات کانن می گوید : این ماشین معمولا همراه با برخی از تجهیزات تکمیلی پیوسته عرضه می شود تا تولید چاپ از ابتدا تا انتها بدون وقفه انجام شود. تجهیزات تکمیلی برای این دستگاه شامل سیستم دفترچه ساز +BLM550 و سیستم صحافی چسب نواری DFS30 ساخت کانن می باشد. تجهیزات سازندگان ثالث دیگر را نیز می توان به این دستگاه وصل کرد. از جمله این تجهیزات سیستم Watkiss 224 power Square و Plockmentic BLM 35, 50 است که یک سیستم دفترچه ساز اتوماتیک است. قیمت دستگاه از ۱۲۰ هزار دلار شروع می شود. قیمت سریع ترین مذل آن حدود ۳۲۰ هزار دلار با یک یونیت تغذیه و یک یونیت تحویلی است، که یونیت ها را می توان برای افزایش سرعت اضافه کرد.

چاپ دیجیتال کانن Varioprint

اوسه تاکنون ۴۰۰۰ دستگاه از مدل Varioprint 6000 در سراسر جهان نصب کرده است. این میزان ۶۰ درصد کل بازار تجهیزات چاپ تک رنگ تونری را شامل شود. کانن انتظار دارد با عرضه مدل جدید بتواند کماکان سهم خود را از این بازار حفظ کند. تایتان در هیچ جا نصب نشده و بزودی به صورت تجاری به بازار عرضه خواهد شد. در ماشین تایتان از تکنولوژی ظهور تونری LED استفاده می شود. رزولوشن آن ۱۲۰۰×۶۰۰ Dpi است و در چهار مدل ۶۲۷۰ و ۶۲۲۰ و ۶۱۸۰ و ۶۳۳۰ که به ترتیب سرعتی معادل ۱۸۲، ۲۲۱، ۲۷۲، ۳۲۸ ورق A4 در دقیقه دارند عرضه می شود. دستگاه می تواند از کاغذ با گراماژ ۴۵ تا ۳۰۰ گرم استفاده کند. بیشترین ابعاد ورق مورد استفاده در دستگاه ۲۵۰ × ۵۰۰ میلیمتر است.

رقیب این دستگاه در بازار ماشین زیراکس xerox مدل Xera Nuvera است که در سه مدل ۲۰۰، ۲۸۸ و ۳۱۴ عرضه می شود. دستگاه زیراکس از دو موتور چاپ که پشت سر هم قرار گرفته استفاده می کند. هر کدام از این موتورها قابلیت چاپ پشت و رو را دارند. اگر یکی از موتورها از کار بیفتد موتور دوم می تواند کار چاپ را می دهد ولی سرعت دستگاه به نصف کاهش پیدا می کند. مانند کانن سرعت دستگاه ها کندتر را می توان با خرید مجوز نرم افزاری به طور موقت افزایش داد. برای چاپ امنیتی دستگاه قابلیت استفاده از تونرهای MICR را دارند. تکنولوژی ظهور دستگاه تونر لیزری است.

رزولوشن دستگاه ۶۰۰×۴۸۰۰ Dpi است. دستگاه می تواند از کاغذهای ۵۲ تا ۲۵۰ گرمی استفاده کند. بزرگترین ابعاد درق مورد استفاده در دستگاه ۳۲۰×۴۷۰ میلیمتر است. قیمت دستگاه ۱۵۰ هزار دلار است.

منبع : صنعت چاپ

 

 

این ورودی در چاپ فرستاده شده است. پایاپیوند به آن را نشانه‌گذاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *