چند درصد خدمات گوگل در ایران فیلتر یا تحریم است؟

چند درصد خدمات گوگل در ایران فیلتر یا تحریم است؟به گزارش وبلاگ نویسی شمیم بلاگ به نقل از خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گوگل که به غول فناوری و یک از قوی ترین موتورهای جستجوگر در عرصه فناوری به شمار می رود چندی است برخی از خدمات خود را از دسترس کاربران ایرانی خارج کرده و برخی دیگر نیز با محدودیت استفاده مواجه هستند.

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اطلاعاتی در خصوص خدمات در دسترس گوگل در ایران آماری را ارائه کرد که بر اساس آن 67 درصد خدمات گوگل در کشورمان برای کاربران قابل استفاده است.

همچنین 14 درصد خدمات گوگل و امکانات آن برای کاربران ایرانی فیلتر شده، با توجه به سهم ایران از تعداد کاربران گوگل از میزان 9 میلیارد جستجوی روزانه در گوگل 280 میلیون جستجو متعلق به کاربران ایران است.

با شرایط تحریمی موجود و البته نیاز کاربران به استفاده از خدمات دنیای فناوری از یک سو و از سوی دیگر تهدیداتی که بر اثر خروج اطلاعات از ایران کاربران را تهدید می کند توجه به گسترش و توسعه خدمات بومی و حمایت از طراحان فناوری در داخل کشور بیش از پیش اهمیت پیدا می کند.

اینفوگرافی زیر میزان خدمات فیلتر و تحریم شده گوگل در ایران را نشان می دهد، همچنین می توانید از طریق این اینفوگرافی از کل خدمات فعال گوگل در جهان و ایران نیز باخبر شوید.

برای نمایش عکس در سایز بزرگ بر روی آن کلیک کنید.

چند درصد خدمات گوگل در ایران فیلتر یا تحریم است؟  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *