کسب و کار با پنجره اقتصاد باز نمی شود

به گزارش وبلاگ نویسی شمیم بلاگ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان؛ محمدحسین حسین زاده مدیرعامل بانک رسالت و معین اقتصادی شهرستان گلباف در جمع خبرنگاران اظهار  داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی و پی گیری های رزم حسینی استاتدار سابق ، کرمان پایلوت اقتصاد مقاومتی مطرح شد.

وی گفت: به درخواست رزم حسینی و از آنجایی که بنده گلبافی بودم تصمیم گرفتم که به عنوان معین اقتصادی این منطقه شروع به فعالیت نمایم.

معین اقتصادی گلباف افزود: مسئله کسب و کار صرفا با پنجره اقتصاد باز نمی شود و نیاز به کار فرهنگی دارد و برای فعالیت فرهنگی در کشور باید هزینه کرد.

وی عنوان کرد: مسئولین کشور اگر بخواهند آمار کارآفرینان را اعلام کنند آمار تزریقات و تسهیلات را اعلام می کنند.

حسین زاده بیان کرد: باید این فرهنگ را در جامعه جا بیندازیم که کار پول را می سازد نه پول کار را؛ بنابراین باید کار اجتماعی فرهنگی شود و یک عنصر انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی شکل بگیرد.

مدیرعامل بانک رسالت خاطرنشان کرد: باید به بانک به عنوان یک ابزار نگاه شود نه یک محور؛در کشور ما به واسطه نفت محوری، شغل یعنی حقوق بگیر و کار یعنی در اداره یا کارخانه کار کردن است.

وی با اشاره به شعار ” هرخانه یک کارخانه” تصریح کرد: باید تولید را به شهرهای کوچک و ردستا برد زیرا در شهرهای بزرگ زیرساختها وجود دارد ولی در روستاها به خاطر بسیاری از  مشکلات ۵۰ درصد خانه ها خالی از سکنه است.

حسین زاده عنوان کار کرد: شبکه توسعه اجتماعی رسالت راه اندازی یک جزء آن انجمن  که وظیفه آن تسهیل گری است و دیگر اینکه شرکت پردازش کارش شناخت و اعتمادسازی گروه توسعه و کارآفرینی است.
وی بانک قرض الحسنه و دانشگاه را تا مرحله پژوهشگری در بخش آموزش را از دیگر عناصر شبکه توسعه اجتماعی رسالت برشمرد.

 

حسین زاده در پایان خاطر نشان کرد: گلباف پایلوت اقتصادی در استان کرمان است و این پایلوت در حال تکثیر در کل کشور می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *